מרכז הכנסים - הטעויות שלא כדאי לעשות באירוע עסקי
הטעויות שלא כדאי לעשות באירוע עסקי
הטעויות שלא כדאי לעשות באירוע עסקי

הצלחה של אירוע עסקי מצריכה מאיתנו דיוק מקסימלי וירידה לפרטים הקטנים.
וגם אם דאגנו לדברים החשובים ביותר - מקום ברמה גבוהה, תוכן מעניין, אוכל משובח וכו', עדיין ישנן כמה טעויות קטנות, אבל מהותיות, שעלולות לאתגר אותנו בדרך, ואפילו לעיתים, לטרפד את האירוע כולו!
הנה לכם כמה דוגמאות שחשוב שתכניסו לפנקס הקטן שלכם כבר עכשיו:
  1. "לסגור" בלי לראות - אחת הטעויות הגדולות היא לסגור מקום לאירוע בלי לראות אותו, או להסתפק בכמה תמונות באתר האינטרנט של המקום!
  2. חשוב, חשוב, חשוב! לבחון את המקום "בעיניים" ובכל החושים העומדים לרשותכם, להרגיש את האווירה, לבדוק את האולם, המתקנים סביבו ואתה הצוות, לפני ההזמנה! כדי למנוע הפתעה - לכם ולמוזמנים שלכם באירוע עצמו!
  3. ליפול על 9 באב - לוח השנה העברי לעיתים נשכח מאיתנו כשאנחנו מתכננים אירוע, ולעיתים התוצאה יכולה להיות בעייתית, במיוחד אם האירוע "נופל" על צום או על יום אבל לאומי. חשוב לבדוק את התאריך שנבחר בלוח השנה העברי ולוודא שזהו יום רגיל, וזה אומר ללא אירועי ספורט משמעותיים, יום בחירות או כל דבר שעלול להשאיר חלק מהאורחים שלכם בבית.
  4. הכל מראש - גם אם יבקשו (או ידרשו) מכם, אין סיבה שתשלמו מראש עבור האירוע כולו. מקדמה היא דבר מקובל בתחום האירועים, וגם תנאי ביטול סבירים - חשוב שתבדקו את כל אלה מראש כדי לחסוך לעצמכם הרבה לחץ מיותר.
  5. הכי בטוח עם ביטוח - גם אם הספק נראה מקצועי ונחמד ואפילו נתן לכם מחיר טוב - אל תפספסו את נושא הרישיון והביטוח! אל תעגלו פינות ואל תנסו לחסוך, כי בכל מה שקשור לביטוח - לא מסתכנים!
  6. טעימות - גם אם סיפרו לכם שהאוכל טעים ובשפע, אנחנו ממליצים לבדוק זאת בעצמכם. אל תדלגו על שלב הטעימות ובחירת התפריט הנכון לכם ביותר - כי כמו שאומרים, אם האוכל לא יהיה מוצלח... (ההמשך כבר ידוע).
הכניסו את 5 הסעיפים הללו לצ'ק ליסט שלכם בבניית האירוע והקפידו לבצע אותם, בלי לעגל פינות - הם בהחלט מרכיבים חשובים במתכון לאירוע עסקי מנצח!

הכתבה באדיבות נטע דגן – מנכ"לית מרכז הכנסים הבינלאומי - לכנסים, תרבות ואקדמיה